Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

AKCE

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 1 499 Kč (62,96 EUR)
naše cena 799 Kč (33,56 EUR)

ZAJÍMAVOSTI, ČLÁNKY » Vysvětlení pojmu „tonika“
Vysvětlení pojmu „tonika“

Základem JC Tonic ® & Matol Km ® jsou hořké byliny a minerály s vysokou účinnosti a synergii. Tyto byliny nejsou běžně používány zejména pro jejich hořce štiplavou chuť. Avšak pro jejích důležitost JC Tonic ® & Matol Km ® tyto byliny obsahuje a jsou zpracovány speciálním způsobem tak, aby byly snesitelné k požití.
Myšlenkou Dr. Juraka bylo, vybrat byliny, tak zvané „super byliny“(s tónickým neboli adaptogenním efektem), které by byly prospěšné pro lidstvo, protože mají schopnost vyvážit biosystém v těle. Tónický efekt, těchto bylin je dvojsměrný to znamená, že je schopen jak zvýšit tak i snížit aktivitu tělesných procesů.
Byliny, jejichž činnost je obousměrná nebo někdy i více směrová se nazývají tonika a způsobují v našem těle to, že bylina zaměřena na určitý orgán jeho funkčnost a výkon ani nezvyšuje ani nesnižuje, ale naopak se postará o to, aby pracoval optimálně. JC Tonic ® & Matol Km ® má katalytické vlastnosti upravující chemické procesy a konverze účinnější a využitelnější v krvi. Je také bohatým zdrojem stopových prvků, organických kyselin a doplňuje chemické složení krve.

Tato jedinečná bylinná směs byla vybrána Dr. Jurakem na základě vědeckého výzkumu, u které odhalil neobyčejné molekulárního spojení zvané synergie těchto tonických- adaptogenních bylin. Tímto vznikla úplně nová substance s lepšími výsledky, než kdyby byly užívány tyto byliny zcela samostatně.

JC Tonic ® & Matol Km ® se nepodobá žádnému jinému produktu na trhu, jeho přirozená finální forma je mírně zásaditá a pohybuje se v rozmezí PH 7,3 až 7,4.

JC Tonic ® & Matol Km ® je patentovaná směs 18-ti (15) tonických bylin s esenciálními minerály a navazuje na to nejlepší ze světově uznávaných nutričních podkladů s důrazem na vyváženost a dlouhověkost, působící proti stresu, vyvažuje tělesný systém – homeostázu, zvyšuje vytrvalost, fyzickou a psychickou energii, odolnost krevního oběhu, detoxikuje a udržuje buňky zdravé.

Proč je JC Tonic ® & Matol Km ® tak unikátní?

Unikátnost JC Tonic ® & Matol Km ® spočívá v tom, že je v něm použito 18 (15) tonických bylin s širokým spektrem účinnosti.

Ze 6000 bylin lidstvem od pradávna užívaných v přírodním léčitelství je pouze 200 prokázaných bylin s tonickým neboli adaptogenním účinkem. Termín tonické byliny (tonika) se týká bylin, které mohou řídit funkce orgánů nebo systémů více než jedním způsobem nebo směrem, jinými slovy tonika působí – obousměrně nebo dostředně.

Každá tonická bylina obsahuje složky, které se rozdělují do dvou skupin. Sloučeniny v první skupině mohou zvýšit funkci orgánu nebo systému, ve skutečnosti jde o tzv. aktivaci. Sloučeniny ve druhé skupině aktivitu funkce orgánu nebo systému snižují, jedná se o tzv. deaktivaci.

Pokud vaše tělo potřebuje, aby některý z jeho orgánu nebo systému zintenzivnil svou funkci, bude mít snahu absorbovat a použít ty sloučeniny, které mu umožní tuto funkci aktivovat. Na druhé straně, vyžaduje-li tělo, aby orgán nebo funkce systému byla snížena, tělo začne absorbovat jen ty sloučeniny, které mohou tuto funkci ztlumit nebo deaktivovat.

Nebudou se tyto síly navzájem rušit?

Ne. Četné studie prokázaly, že tělo je schopno získávat z potravin, potravinových doplňků a bylin specifické živiny, které ke své funkci potřebuje. V okamžiku, kdy jsou tyto složky absorbovány jsou tělu k dispozici. Naše tělo si pak samo rozhodne, které z těchto živin použije.  Nepotřebné živiny jsou následovně vyloučeny nebo metabolizovány na neaktivní meziprodukty nebo jsou ignorovány. Tonika tyto schopnosti těla nejen využívají, ale také podporují.

Zdroj: jurak-vision.eu