Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

AKCE

naše cena 2 000 Kč (84,00 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 2 000 Kč (84,00 EUR)
naše cena 1 499 Kč (62,96 EUR)
naše cena 799 Kč (33,56 EUR)

ZAJÍMAVOSTI, ČLÁNKY » Překyselení organismu 1. část

Naše tělo je dokonalý systém a má neuvěřitelnou schopnost regenerace a samo-léčení. Jenže aby toho bylo schopno, je nutné je udržovat v kyselino-zásadité rovnováze. Jo, ale jak toho docílit a jak ten stav udržovat, toť otázka! Všichni, tím myslím opravdu všichni, jestli už jde o lékaře, nutriční poradce, sportovce, maséry, výživové poradce a další, vědí, že odkyselení a detoxikace organismu je základ našeho zdraví.

Už bylo napsáno článků, studií a já nevím čeho všeho, ale jediné, na čem se všichni shodnou, je právě ona zásaditost a detoxikace organismu; na čem se už neshodnou, je, jak toho docílit, když půda a plodiny na ní pěstované je takříkajíc vyšťavena, a zelenina, která kdysi obsahovala několik desítek minerálů, nyní obsahuje třeba jen tři, takže jak docílit toho, aby tělo denně dostalo těch svých potřebných 90 minerálů, jak projít detoxikací, když ne každý je ochotný si udělat sám klystýr, denně popíjet čaje, atd.

Jistě víte, a jestli ne, tak teď se dozvíte, že trvale překyselený organismus může za vznik „vetšiny“ civilizačních onemocnění, jestli už jde jen o neustálou únavu, vysoký krevní tlak, bolesti zad a kloubů, cukrovku, mozkové mrtvice, infarkty, alergie, zvýšený cholesterol… A kolikrát se vám stalo, že by vám lékař řekl, že je třeba tělo vymanit z překyseleného prostředí? Ne, vše se řeší „léky“, které vám pomohou s momentálním problémem, ale neřeší příčinu jeho vzniku.

Např. naše krev je neustále zásaditá, což je fakt dobrá zpráva, protože kdyby nebyla, tak amen s námi. Ale – ano, teď přichází ono ale! Na to, aby si tělo dokázalo udržovat pH krve ideálně na přesné úrovni pH 7,365, je potřeba vyvažovat, co se v těle děje, a pokud to nedokážeme, jako že normálním přísunem potravin nedokážeme tělu dodávat potřebné množství minerálů a stopových prvků, pak se děje có? Víte to? Nevadí, já vám to povím. Jelikož k poklesu pH krve nesmí dojít, organismus se tomu začne bránit tím, že začne odebírat alkalické minerály z našich tkání. Klidně je možné to nazvat, že začínáme být kanibaly sami na sobě.

Zdravé tělo si udržuje rezervu v podobě těchto alkalických minerálů. Pokud jich ovšem nemá dostatek, jsou získávány např. z kostí a chrupavek (Ca a K), ze svalů (Mg), kde potom zákonitě chybí. Logické, že ano? A co se tedy potom děje? Nuž, např. dochází ke kazivosti zubů, odvápňování kostí u žen nebo plešatosti u mužů, a to jsem velice stručný.

Jestli je ovšem překyselení velké, začínají se kyseliny ukládat do tkání. A jak zbavit tkáně kyselin? Zde začíná bludný kruh, zbavit tkáně kyselin znamená je dostat zpátky do krve a to znamená ještě větší spotřebu alkalizujících minerálů.

Věřte tomu nebo ne, překyselení je i původem vašeho případného neúspěchu v profesním životě, protože snižuje vaši vytrvalost a schopnost se vyrovnat se stresem, což přináší celkovou podrážděnost. Tady se dostáváme k dalšímu, ne zcela známému faktu a to je, že i když se budete snažit žít zásaditě, tak při měření pH zjistíte, že jste stále dosti překyselení, a to právě způsobuje stres. Ano, právě i stres tělo zakyseluje.

Tož tak, když to shrneme, tak obnovit kyselo-zásaditou rovnováhu znamená ten správný krok ke zdraví, vitalitě a v neposlední řadě k duševní i fyzické pohodě.

Již brzy se můžete těšit na další informace ohledně překyselení organismu, ale v každém případě mě již nyní můžete kontaktovat a já vám pomůžu se dostat do zásaditého stavu a ještě se v něm i udržet.

Příště si povíme něco o kyselinotvorných a zásaditých potravinách, zda pomůže jednorázové odkyselení v podobě javorového sirupu a jedlé sody, úprava jídelníčku, doplňcích stravy, kdo čeho je zastáncem, zda se vedou spory jen v lékařství, nebo i mezi příznivci alternativní medicíny, atd.

Těším se na vaše reakce, názory, mejly, telefony…

Mějme se rádi, buďte zdraví, s úctou k vám,

Roman Sobotka

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ