S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 3 750 Kč (158 EUR)
skladem
naše cena 1 485 Kč (62 EUR)
do týdne

ZAJÍMAVOSTI, ČLÁNKY » Molekulární vodíková terapie
Molekulární vodíková terapie - Nejúčinnější antioxidant

Body Balance - molekulární vodíková terapie - Nejúčinnější antioxidant

 

Vývoj přípravků s efektem uvolňování molekulárního vodíku byl inspirován světovým výzkumem, ve kterém byly objeveny pozitivní vlivy vodíku (též znám jako molekulární vodík) na lidský organismus a jeho využití v moderním lékařství.

Produkt Body Balance - Molekulární vodíková terapie je směs minerálů a vitamínů. Vyvážený poměr jednotlivých složek má za úkol podporu vzniku redoxních reakcí - dochází k uvolňování vodíku v buňkách živého organismu. Díky těmto reakcím jednotlivé buňky zvyšují svoji schopnost realizovat látkové výměny a vylučovat v těle vodík. Lidské tělo je poté schopno účinněji bojovat proti překyselení, negativnímu oxidačnímu stresu, a další neblahým vlivům, které náš organismus každý den útočí.

Japonskými vědci bylo zjištěno, že molekulární vodík se jeví jako nejúčinnější antioxidant, protože je schopný velmi rychle proniknout všemi biologickými membránami do všech tkání a buněk, včetně tkáně mozkové. Na rozdíl od mnoha jiných antioxidantů je schopen i difuze do všech buněčných struktur.

Molekulární vodík pracuje jako selektivní antioxidant, který zlikviduje pouze nebezpečné radikály v jakékoliv koncentraci, ale ty užitečné zachová. Neutralizuje v poměru jedna ku jedné hydroxylové radikály a peroxynitrity, které jsou zodpovědné za řadu těžkých nemocí jako např. rakovina, Alzheimerova choroba nebo roztroušená skleróza.

Molekulární vodík je malý vědecký zázrak. Vodík může mít obrovský dopad jako nový a inovativní terapeutický nástroj tam, kde moderní medicína neumí dobře pomoci od závažných zdravotních problémů (Huang et al., 2010). Jedná se zejména o ty problémy, které spadají do klasifikace tzv. chronických.

Podle posledních vědeckých studií může mít molekulární vodík pozitivní vliv na tyto zdravotní problémy:

 • Diabetes mellius II. Typu
 • Zánět slinivky břišní
 • Záněty jater
 • Záněty střev
 • Autoimunitní choroby (alergie, roztroušená skleróza)
 • Metabolický syndrom
 • Obezita
 • Regulace krevního tlaku (hyper i hypotenze)
 • Ischemická choroba srdeční
 • Infarkt myokardu
 • Mozková mrtvice
 • Ateroskleróza
 • Parkinsonova choroba
 • Alzheimerova choroba
 • Nespavost Glaukom
 • Nedoslýchavost
 • Záněty kloubů
 • Překyselení organismu
 • Onkologická onemocnění
 • Ochrana ledvin u zánětů, po transplantaci a při chemoterapii

Doporučený způsob užití:

2-3 tablety, 2-3 x denně min. ½ hod. před jídlem. Zapijte dostatečným množství čisté vody. Ideálně nechlorované (filtrované nebo balené) vody, nejlépe s kapkou citrónu.

Upozornění:

Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy! Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Není určeno dětem do 10 let! Ukládat mimo dosah dětí! Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25°C. Minimální trvanlivost do data uvedeného na spodní straně obalu.

Při léčbě Parkinsonovi nemoci a nasazení Duodapu se poraďte se svým lékařem.

Složení tablet (1 tableta):

Hydrogenosforečnan vápenatý (247 mg), Uhličitan hořečnatý (88 mg), Oxid hořečnatý (29,5 mg), Vitamín C - kyselina askorbová (15 mg), Biotin (15 µg). Rozvolňovadla: Mikrokrystalická celulóza. Plniva: Maltrodextrin. Protispékavé látky: Aerosil, Stearan hořečnatý.

Minulost a možná aplikace molekulárního vodíku:

Ještě před několika měsíci byla možná aplikace molekulárního vodíku pouze prostřednictvím nepraktického inhalátoru, pitím vody obohacené o vodík. Takto upravenou vodu lze připravit ve vodním ionizátoru, což je ve své podstatě elektrolyzér, který produkuje chemicky elektrolyzovanou redukovanou vodu. Faktem je, že tento přístroj je pro běžného uživatele velmi nepraktický, neskladný a drahý. Množství vodíku elektrolyzérem vyprodukované je velmi malé a nestabilní. Vodíkem obohacená voda ani nepodléhá žádnému standardu, nemůže být ve své podstatě definovaná a plně kontrolovaná. Tato skutečnost proto vedla k vytvoření mnohem silnějšího a efektivního výrobku produkujícího vodík a to s plnou standardizací.

Zdroje:

Výňatek z článku wmmagazin.cz č. 145 (2014)

Výňatek popisu výrobce produktu Body Balance - VITALImedica

Chien-Sheng Huang, Tomohiro Kawamura, Yoshiya Toyoda & Atsunori Nakao, ‘Recent advances in hydrogen research as a therapeutic medical gas’ – Free Radical Research, September 2010; 44(9): 971-982

SanetakaShirahata, TakekiHamasaki, Keisuke Haramaki, Takuro Nakamura, Masumi Abe, Hanxu Yan, Tomoya Kinjo, Noboru Nakamichi, Shigeru Kabayama, Kiichiro Teruya.,2011. Anti-diabetes effect of water containing hydrogen molecule and Ptnanoparticles in BMC Proceedings 2011, 5 (Suppl 8):P18 (22 November 2011)

Molecular Hydrogen as an Emerging Therapeutic Medical Gas for Neurodegenerative and Other Diseases, Kinji Ohno, Mikako Ito, Masatoshi Ichihara, and Masafumi Ito Volume 2012 (2012), Article ID 353152, 11 pages

 

>>> Má vlastní zkušenost s molekulárním vodíkem.